sobota, 28 stycznia 2012

153. Francja, Zatoka Saint Tropez


Na początku chciałbym zaznaczyć, że Ania potrafi mobilizować do działania, nawet w najcięższych warunkach.

Dzisiaj mamy okazję zobaczyć rewelacyjny widoczek z serii "Harenberg Postcard Calendar". Zgodnie z legendą, nazwa miasta pochodzi od świętego Tropesa, rzymskiego oficera, który za przynależność do gminy chrześcijańskiej, skazany został przez Nerona na śmierć przez ścięcie mieczem. Bezgłowe ciało wspomnianego żołnierza zostało wyrzucone przez morze w porcie dzisiejszego Saint-Tropez. Tak czy inaczej, pierwsze wzmianki o mieście można odnaleźć w IX-wiecznych kronikach opisujących napaść Saracenów na małe miasteczko nad zatoka. W swej historii miasto było siedziba władcy Prowansji, króla Renè.W Saint-Tropez znajduje się najsławniejsza, choć już zamknięta żandarmeria w całej Francji. 

Ponad miastem góruje XVI-wieczna forteca – Citadelle et son Musée Naval. Na początku swego istnienia, zamczysko służyło do obrony wybrzeża przed obcymi wojskami. Podczas pierwszej wojny światowej, twierdza służyła jako więzienie dla niemieckich jeńców wojennych. Dzisiaj w murach fortecy znajduje się muzeum dokumentujące historię francuskiej flotylli. Z dachu twierdzy rozpościera się przepiękny widok na zatokę Saint-Tropez.

 

7 komentarzy:

Niki pisze...

Fantastyczne :) Zazdroszczę :)

dwakoty pisze...

No to prosze je tu wrzucac, wszystkie jak leci. Jak bedziesz na biezaco, to daj mi znac :-) Twoj wysilek bedzie tego wart, obiecuje :-) hehehehe

Maxus pisze...

Ale kiedy ja wrzucę ponad tysiąc kartek? :D

dwakoty pisze...

Bez opisow, tylko skan, w podpisie miejsce skad i tyle. 10 dziennie i uwiniesz sie w trzy miesiace.

Maxus pisze...

Ale z opisami to jakoś wygląda (tak wiem, może z 5% odwiedzających je czyta). Postaram się sprężyć.

pozeczkovva pisze...

ja tam wrzucam wszystko jak leci bez opisów, hyhy.

nie wiem który z tych dwóch obrazków to pocztówka XD

Maxus pisze...

Zawsze ten pierwszy xD