czwartek, 19 kwietnia 2012

176. Japonia, Kanagawa


Na wstępie chcę podziękować Uli (uulaa) za tą rewelacyjną pocztówkę-niespodziankę. Bardzo mnie ucieszyłaś tym Gotochi, dziękuję!

Aż  wstyd się przyznawać, że to pierwsza tego typu kartka na tym blogu. Wcześniejszą niechęć do ukazywania tych pocztówek mogę uzasadnić tym, że nie wiedziałem w jaki sposób je zaprezentować. Dokładnie je opisywać, czy może wystarczą jedynie skany? Tutaj polecę Dominika oraz jego ciekawy blog, na którym można znaleźć między innymi interesujące opisy właśnie tych kartek. Nie jest tak łatwo jakby się wydawało doszukać informacji dotyczących scenerii oraz przedmiotów znajdujących się na Gotochi. No chyba, że zna się japoński.

Seria Gotochi Cards jak dotąd niezmiennie od 2009 jest wydawana przez Posta Collect w Japonii. Z roku na rok pojawiają się nowe wzory, po jednym w każdej prefekturze (jednostka administracyjna). Cała trudność w zdobyciu tych kartek polega na tym, że są one drogie, nie dla wszystkich osiągalne oraz ubiegłoroczne wzory są coraz bardziej niedostępne.

Teraz warto wspomnieć o tym, co ona przedstawia. Prefektura Kanagawa słynie z Enoden (Enoshima Electric Railway). Co w niej takiego niezwykłego? Otóż to, że może się one pochwalić ponad 100-letnią historią swej działalności. Więcej na ten temat dla znających język angielski można znaleźć tutaj.

Jestem ciekaw, czy kiedyś uda mi się uzbierać całą kolekcję. Niestety moja motywacja maleje za każdym razem, gdy widzę jak ktoś dostaje 20 różnych wzorów w jednej kopercie. :D

2 komentarze:

Dominik pisze...

Uzbierać cała kolekcję będzie bardzo ciężko ale zbieranie Gotochi to super sprawa. Czy masz 5, 10, 50 czy 100 cieszą jednakowo. Pewnie jak ktoś zbliża się do uzbierania wszystkich to myśli i myśli tylko o tych brakujących, ale mi to chyba nie grozi.

Życzę powodzenia w zbieraniu.

Maxus pisze...

Dziękuję i również życzę, byś uzbierał je wszystkie. Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego. :)